MŠ Sokolovská, Praha 8

Dvoupatrová MŠ pro cca 120 dětí s pěti třídami. Školka disponuje tělocvičnou, jídelnou a prostornou zahradou.

Virtuální galerie: Zahrada

Virtuální galerie: Hala 1 patro

Virtuální galerie: Hala

Virtuální galerie: Jídelna

Virtuální galerie: Žlutá třída

Virtuální galerie: Zelená třída

Virtuální galerie: Modrá třída

Virtuální galerie: Červená třída

Virtuální galerie: Bílá třída

Mateřskou školu dala postavit obec Libeň pro potřeby svých občanů v roce 1904. Dvoupatrová budova je postavená v klasicistním stylu. Její výhodou jsou velké prostory, vysoké stropy, centrální schodiště. Interiér budovy je řešen tak, aby si zachoval historickou hodnotu, ale zároveň aby zabezpečil plynulý chod MŠ a všechny skupiny dětí mohly rozvíjet bohaté aktivity. V prostorných chodbách je umístěna široká dřevěná skluzavka s vyřezávanými úchyty ve tvaru zvířat a horolezecká stěna v délce 6,75 m a výškou 2,55 m. Vybavení MŠ přispívá k rozvoji pohybových dovedností, odvaze a obratnosti dětí. K areálu budovy MŠ patří školní zahrada, jejíž zařízení podněcuje děti k mnoha druhům činností.

MŠ Sokolovská 182, 180 00 Praha 8

www.mssokolovska.cz