Biskupské gymnázium Brno

Biskupské gymnázium v Brně již s více než dvacetiletou historií patří mezi prestižní gymnázia v ČR.

Virtuální galerie: Aula druhý pohled

Virtuální galerie: Aula

Virtuální galerie: Gymnastický sál

Virtuální galerie: Reprezentační sál

Virtuální galerie: Tělocvična

Virtuální galerie: Sportoviště venkovní 2

Virtuální galerie: Sportoviště venkovní 1

Virtuální galerie: Před školou

Ve škole studuje téměř 840 studentů, v 16 třídách osmiletého a ve 12 třídách čtyřletého cyklu, a tak je kapacita školy zcela naplněna. Každý rok se nám daří přijímat 150 nových studentů a jako jedna z mála brněnských škol si stále můžeme mezi zájemci o studium vybírat. Koncepce výuky a zejména výchovy je dlouhodobě stabilní. Ve škole působí 74 pedagogů včetně spirituála. Výuku všech čtyř cizích jazyků, které se vyučují povinně, tedy angličtiny, francouzštiny, němčiny a španělštiny zajišťují i zahraniční lektoři. Svou pomoc při řešení problémů nabízejí dva stálí psychologové, kteří se rovněž podílejí na vytváření programu osobnostní výchovy, která si klade za cíl pomoci mladému člověku orientovat se v různých životních situacích a vytvářet si postoje a názory v tak obtížném stadiu života, jakým je dospívání. Tento program prostupuje v různých formách, nejčastěji formou kurzů, celým studiem. Biskupské gymnázium má rovněž bohaté zkušenosti v oblasti zahraniční spolupráce. Partnerské školy máme v Belgii (Lycée Saint-Francois Xavier ve Verviers), v Německu (Albertus Magnus Gymnasium ve Stuttgartu a Reginogymnasium v Prumu), v Polsku (Lyceum Seweryna Goszczynskiego v Novém Targu) i v Itálii (Liceo scientifi co Galileo Galilei v Paole). Naši studenti každý rok studují ve Spojených státech v rámci programu Global Outreach, v rakouském Melku v krásném prostředí tamního Stiftsgymnasia a nejnověji vysíláme čtyři studenty na půlroční studium do Madridu. Srovnáme-li gymnázium v jeho počátcích a po dvaceti letech, můžeme říci, že se toho změnilo opravdu hodně. Skromné materiální zázemí školy v jejích počátcích nahradilo kvalitní technické vybavení, které umožňuje aplikovat moderní výukové metody a postupy.

Biskupské gymnázium Brno Barvičova 85 602 00 Brno

www.bigy.cz