Mš Dubá

Virtuální galerie: Třída Sluníčka

Virtuální galerie: Třída Motýlci

Virtuální galerie: Zahrada

Mateřská škola leží v obci Dubá u České Lípy.Byla otevřena 11.10.1980 Leží v klidné části města,obklopena krásnou přírodou chráněné krajinné oblasti Kokořínska,kterou využíváme při vycházkách po okolí a k poznávání přírodního ekosystému. Tato divoká a zajímavá krajina nazývaná Dubské Švýcarsko, bývá také nazývána Máchovým krajem. Je to turisticky vyhledávaná oblast,nedotčená průmyslem, i v minulosti se zde soustředila práce pouze v oblasti zemědělství. Nachází se zde množství turisticky značených cest, stezek a cyklostezek. Jedním ze stěžejních míst v okolí je Nedvězí, ze kterého za jasného počasí shlédnete celou jednu třetinu Čech. V okolí se nachází několik zámků (Nový Berštejn, Liběchov), hradů(Houska, Bezděz,Kokořín) i hradních zřícenin(Starý Berštejn, Čap, Jestřebí). Hrad Houska je svojí historií i pověstí, že je zde „Brána do pekla“ určitě lákavým cílem pro návštěvu. Traduje se i pověst o tom, že je tento hrad propojen s hradem Bezděz.

LUČNÍ 28, DUBÁ PSČ 471 41

www.materskaskoladuba.estranky.cz