Mš Šluknovská

Virtuální galerie: Krtci

Virtuální galerie: Ježci

Virtuální galerie: Hroši

Mateřská škola Šluknovská byla otevřena v roce 1970 v sídlišti Prosek, v klidném prostředí mimo hlavní dopravní komunikaci a zároveň v blízkosti MHD. Od 1.7. 2001 se stala právním subjektem. Škola je pavilónového typu – pětitřídní. Děti jsou do mateřské školy přijímány od tří do šesti let, zařazovány do převážně homogenních tříd označených podle zvířátek – Ježci, Tučňáci, Hroši, Krtci a Zajíci. V každé třídě je zapsáno 25 – 26 dětí dle dohodnuté kapacity s obcí pro jednotlivý školní rok. Třídy jsou vzdušné, světlé, prostorné, s hracími koutky dle věkové skupiny, se sociálním zázemím, průběžně vybavovány dětským nábytkem, hračkami, didaktickými pomůckami a materiály pro tvořivou a vzdělávací hru tak, aby se dětem v prostředí MŠ líbilo a byly spokojené. V přilehlém hospodářském pavilonu je ředitelna, byt školníka a kuchyň vybavená dle EU s vlastní přípravou jídla. Okolo školy je zahrada se vzrostlými stromy, která je udržována a průběžně doplňována novými zahradními prvky pro podnětné tvořivé a sportovní hry. Mateřská škola má vypracovaný ŠVP (školní vzdělávací program) a z toho se odvíjejí třídní vzdělávací programy se kterými jsou rodiče pravidelně seznamováni na nástěnkách v jednotlivých třídách. Mateřská škola spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradnou pro Prahu 9. Provoz v letních měsících je zajištěn po 14ti dnech jednotlivými mateřskými školami v Praze 9. Termín je vždy rodičům 3 měsíce předem oznámen.

Šluknovská 328, Praha 9, 190 00

www.mssluknovska.cz