Zš Májova, Cheb

V současné době navštěvuje 2. základní školu 447 žáků, přičemž budova může pojmout až 600 žáků. Škola má na 1. stupni 11 tříd, na druhém stupni 7. Průměrný počet žáků na třídu je 24. Výuka probíhá na 1.stupni ve 2-3 paralelních třídách v ročníku, na 2. stupni ve 2 paralelních třídách v ročníku. Školní družinu tvoří 3 oddělení s 82 žáky. Výuku 2. základní školy zabezpečuje 28 pedagogických pracovníků. Ředitelem je Mgr. Bohumil Jecha. Z 9 provozních zaměstnanců je jedna hospodářka, jedna mzdová účetní, jedna ekonomka, školník a 5 uklizeček. Výuka prozatím probíhá dle učeb. dokumentů MŠMT ČR Základní škola, č. j. 16 847/96 - 20 a od školního roku 2007/2008 přistoupila k výuce dle ŠVP Americká. Škola má 10 odborných učeben, 2 tělocvičny, 2 učebny informatiky, 2 dílny a školní knihovnu. Budova v posledních letech prošla mnohými rekonstrukcemi, počínaje opravou fasády, generální rekonstrukcí sociálních zařízení a rozvodu vody, přes postupné dovybavování učeben novým nábytkem, vybudování stupňovitých poslucháren fyziky a chemie, úpravu školních dvorků a konče zcela čerstvou celkovou rekonstrukcí elektrických obvodů.

Virtuální galerie: Knihovna

Virtuální galerie: Učebna informatiky