Gymnázium Slovanské náměstí Brno

Virtuální galerie: Studovna

Virtuální galerie: Jídelna

Virtuální galerie: Budova školy

Na zdejším gymnáziu je dvanáct tříd čtyřletého studia a šest tříd šestiletého studia. Co se týče cizích jazyků, vyučuje se angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a latině. Italštině se vyučuje jako volitelnému předmětu. Gymnázium je podle Hospodářských novin (z 15. 4. 2011) spolu s dalšími osmi státními i soukromými gymnázii prestižní školou. Na Gymnáziu Slovanské náměstí existuje čtyřletý obor zaměřený na rozšířenou výuku v anglickém jazyce – třída X, kde jsou některé předměty vyučovány v anglickém jazyce. Plně v anglickém jazyce je vyučována geografie, historie a tělesná výchova, částečně biologie a chemie. V dalších předmětech je používána česká i anglická terminologie, žáci tak mají dvojjazyčné základy i v dalších oborech. Žáci mají dále možnost použít znalost angličtiny nejen ve výuce, ale také v mnoha projektech, jmenujme např. COMENIUS, UNESCO či výměnný pobyt ve škole v Nizozemí, konkrétně v Utrechtu. Běžná praxe je, že někteří žáci stráví půlrok či rok studiem na zahraniční škole, nejčastěji v USA. GSN je školou, která umožňuje svým studentům získat základní orientaci ve stěžejních vědních disciplinách. Současně ale škola dává i možnost získat hlubší přehled v těch oborech, které budou předmětem dalšího studia žáků a na něž se soustřeďuje jejich individuální zájem.

Gymnázium Slovanské náměstí 7, Brno, 61200

www.gymnaslo.cz