Mateřská škola Jablůňka, Liberec

Virtuální galerie: 3

Virtuální galerie: 2

Virtuální galerie: 1

Naše mateřská škola je čtyřtřídní školou sídlištního typu a nachází se nedaleko, cca 15 minut, od městského centra. Součástí mateřské školy je školní jídelna s kapacitou 112 jídel. V okolí mateřské školy se nachází 2 základní školy. Děti jsou rozděleny do 4 kmenových heterogenních tříd, každá třída má svůj samostatný vchod, šatnu a hygienické zařízení. Třídy jsou heterogenní a rozdělené na věkově starší třídy (4 – 6 leté děti a děti s odkladem školní docházky) a věkově mladší třídy ( 3 – 4,5 leté). Děti věkově starší mohou plně odpočívat (spát) či využívat klidové činnosti. Vzhledem k rozpisu pracovní doby učitelek, lze děti organizovat do menších celků (hlavně třídy heterogenní-věkově starší) a dětem tak „umožnit“ větší individuální péči a vzájemné propojování tříd během vzdělávacího procesu. Denní režim umožňuje reagovat na individuální možnosti dětí, jejich aktuální či aktuálně změněné potřeby. Pedagogové se plně věnují dětem a jejich vzdělávání. Děti nacházejí potřebné zázemí, klid, bezpečí i soukromí. Děti mají možnost výběru účastnit se spontánních i řízených aktivit.

Liberec, Jabloňová 446/29

www.msjablunka.cz