Gymnázium, Brno, Elgartova 3

Virtuální galerie: Posluchárna

Virtuální galerie: Vestibul

Virtuální galerie: Před školou

Gymnázium Elgartova je státní střední škola s dlouhou tradicí. Byla založena v roce 1919. Gymnázium se nachází v klidné části Brna nedaleko husovického kostela. Jsme čtyřletá všeobecně zaměřená škola, připravující studenty především k vysokoškolskému studiu. Úspěšnost absolventů při přijímacím řízení na vysoké školy je stabilně nadprůměrná. Gymnázium má kapacitu 360 žáků ve 12 třídách, což umožňuje, aby zde vládla rodinná atmosféra mezi žáky a pedagogy. Takřka všichni se známe navzájem osobně. Myslíme i na naše handicapované žáky, máme zařízení i pro vozíčkáře. Profesorský sbor je přiměřeně mladý, plně aprobovaný. Dokážeme pružně reagovat na současné trendy ve vzdělávání a vědě. Jsme partnerskou školou Masarykovy univerzity. Naši studenti se zúčastňují studijních pobytů na středních školách v Evropě i v zámoří.

Gymnázium, Brno, Elgartova 3 Elgartova 3, 614 00 BRNO Czech Republic

www.gymelg.cz