Základní škola J. Š. Baara

Pohled do hudebny

Virtuální galerie: exterier

Pohled na exteriér školy

Základní škola J.Š. Baara je školou s více než stoletou tradicí, s velmi dobrými výchovnými a vzdělávacími výsledky. K této tradici přibylo ve školním roce 1987-1988 též vyučování rozšířené hudební výchovy, které bylo zavedeno na naší škole jako první v Českých Budějovicích. Způsob práce ve třídách s více hodinami Hv vítají i rodiče dětí, které trápí astma. Časté pobyty venku, dýchací uvolňovací cvičení a hra na flétnu jejich dětem prospívá. Mimo hudební dovednosti, kterou získávají ve třech pěveckých sborech, instrumentálním souboru a v souboru folklorních písní a tanců "Bárováček", jsou dětem nabízeny formou kroužků a nepovinných předmětů i sportovní hry. K tomuto účelu slouží nové hřiště, prostorná tělocvična s posilovnou, venkovní stoly na tenis, dále výuka plavání a bruslení. Pod vedením odborných pedagogů probíhá i výuka anglického a německého jazyka, kroužky výpočetní techniky atd. Snahou učitelů je podporovat i ostatní individuální zájmy žáků. Pro rodičovskou veřejnost jsou pravidelná konzultační odpoledne a Dny otevřených dveří.

Základní škola J. Š. Baara, Jírovcova 967/9/a, České Budějovice, 370 21

www.zsbaara.cz