Základní škola Košťany

Virtuální galerie: Chodba 2. stupně

Virtuální galerie: 3. třída

Virtuální galerie: 1. třída

Základní škola Košťany, Komenského náměstí 351,okr. Teplice je příspěvkovou organizací města Košťany. Budova byla postavena v roce 1925 v klidném prostředí parku. Je úplnou školou, která poskytuje vzdělání cca 200 žákům. 1. až 9. ročníku. V roce 2008 byla provedena rekonstrukce budovy - zapteplení, výměna oken, nová fasáda. Škola má 6 kmenových učeben na I. stupni a 4 na II. stupni. Dvě učebny jsou vybaveny interaktivní tabulí. Učitelé využívají ve svých předmětech učebnu výpočetní techniky s připojením na internet. Vyučování také probíhá v dalších 6-ti odborných učebnách. Ve volném čase škola nabízí žákům tyto služby - pobyt ve ŠD, mimoškolní činnost v podobě kroužků. Škola preferuje sportovní výchovu a pohybvou aktivitu, rozvíjení estetického vnímání (keramika, výtvarné techniky, florbal, kopaná, volejbal). Město Košťany uzavřelo v roce 2008 smlouvu o partnerství a spolupráci s městy Košťany nad Turcom a Valaliky - Košťany na Slovensku. Smouva se týká i spolupráce všech tří škol.

Komenského náměstí 351, Košťany

zskostany.ic.cz