Mateřská škola Bratří Čapků, Žatec

Virtuální galerie: Motýlci

Virtuální galerie: Fialky

Virtuální galerie: Srdíčka

Mateřská škola je šestitřídní. Třídy jsou rozmístěny do čtyř dvoupodlažních budov propojených spojovací chodbou a hospodářskou částí. Jednotlivé budovy školy jsou rozlišeny barevnými střechami (modrá, zelená, hnědá, červená), které usnadňují orientaci. Stejně tak i třídy mají svou dominantní barvu a symbol. Všech šest tříd je věkově heterogenního typu (věkově smíšené děti 3- 7 leté). Součástí školy je vybavená tělocvična, bazén a rehabilitační míčkový bazén. Děti mohou využívat vnitřní pískoviště umístěné ve vestibulu zadního pavilonu a samostatnou keramickou dílnu s pecí. Škola je obklopena rozlehlou zahradou s travnatými plochami, vzrostlými jehličnatými stromy a keři. Součástí zahrady jsou asfaltové plochy, krytá pískoviště a tři herní sestavy - průlezky z akátového dřeva. Celý komplex je situován uprostřed sídliště. Hlavní cíle naší školy jsou: snižovat nemocnost dětí, maximálně podporovat individuální rozvojové možnosti dětí, jejich samostatnost a vytvářet dobré předpoklady pro další vzdělávání. Spolupracujeme s odborníky (pediatr,logoped, psycholog). Ve všech třídách se věnujeme dechové rehabilitaci, hře na flétny, pravidelnému cvičení. Od roku 1991 se datuje naše spolupráce s ALERGO KLUBEM Praha.

Mateřská škola Bratří Čapků 2775, Žatec 438 01

www.msalergo.cz